Obchodní rejstřík

Měsíční archív: Prosinec 2012

Zápis do obchodního rejstříku

Ještě před tím, než s podnikáním začnete, musíte sepsat smlouvy a jiné dokumenty u notáře. Na základě ověřených podpisů v takových dokumentech, pak můžete společnost zapsat do obchodního rejstříku a začít s předmětem vašeho podnikání.

Návrh na zápis do obchodního rejstříku podávají jednatelé uzavřené společnosti – pokud je jich více, pak žádost podávají všichni bez ohledu na jejich počet nebo podíl ve společnosti. Návrh je podáván pomocí speciálního formuláře, který je platný pro všechny společnosti s ručením omezeným.

  • elektronickou žádostí 
  • písemnou žádostí 

Společnost můžete do rejstříku zapsat pohodlně z domova poté, co bezchybně vyplníte formulář na internetu. Ten zašlete k příslušnému rejstříkovému soudu společně s dalšími originálními dokumenty a vaše práce je v zásadě vykonána. Je to cesta samozřejmě jednoduchá, ale osobní návštěvou úřadu rozhodně nic nezkazíte.

Nejen, že žádost můžete vyplnit přímo na místě, ale budete tak mít jistotu, že všechno proběhlo tak, jak proběhnout má, že vám nechybí žádné dokumenty a vy už nebudete muset zápis dále řešit. Společnost bude v obchodním rejstříku zapsána ve chvíli, kdy žádost přijde v platnost a ve chvíli, kdy ji podají všichni jednatelé společnosti, která má být zapsána. O všech dokumentech se můžete informovat přímo u notáře, u kterého budete smlouvy podepisovat a tak i společnost zakládat.

Vložil Zápisy a výpisy z OR | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Obchodní rejstřík firem

Obchodní rejstřík firem je dostupný nám všem přímo online na internetu. V obchodním rejstříku se můžete dozvědět veškeré informace podle vyhledávání osob, právnických osob, společností apod.

V obchodním rejstříku je vedena každá společnost nebo podnikatel, který svou činnost zahájil. Výjimkou jsou živnostníci, kteří jsou vedeni v živnostenském rejstříku a zde jsou o jejich činnosti vedeny veškeré informace.  Jak už bylo řečeno, do obchodního rejstříku firem musí být každá společnost zapsána. Rozhodně se ale nedá říct, že by to byla procházka růžovým sadem.

Jak na zápis do obchodního rejstříku

Stav společnosti musí odpovídat skutečnému stavu tedy tomu, kde je sídlo společnosti, jací jsou vlastníci společnosti a zapsána musí být dokonce i změna o výši původního vkladu. Pokud tedy ve vaší již vzniklé společnosti nastane jakákoli změna je nutné, aby byla ohlášena a řádně zapsána. Až poté, co je změna zapsána, tak nabývá platnosti. Stejně tak je to se samotným vznikem společnosti.

Společnost vzniká až ve chvíli, kdy je zapsána v obchodním rejstříku, a u notáře jsou sepsány všechny důležité dokumenty. Návrhy na změny ve společnosti nebo vznik společnosti by měli být podány v co možná nejkratší lhůtě od podpisu smluv nebo jiných dokumentů, které nabývají právní moci.

Návrhy na změny do obchodního rejstříku je možné podávat pouze pomocí formuláře, který je pro všechny podnikatele nebo společnosti stejný a na jehož základě je možné zmíněnou skutečnost zapsat.

Vložil Obchodní rejstříky | Štítek , , , | Zanechat komentář