Obchodní rejstřík

Katastr nemovitostí nahlížení dle majitelů

Pokud kupujete byt nebo dům, pak budete muset navštívit katastr nemovitostí. Pokud ho budete v budoucnu někdy kupovat nebo se dostanete k vlastnictví nějaké nemovitosti, pak se v každém případě budete muset na katastrálním úřadě ukázat. Nahlédnutím do katastru nemovitostí totiž můžete zjistit lecos. Nejen o samotné nemovitosti, ale něco by vám mohla říct i o majitelích.

Nahlédnout do katastru nemovitostí dnes není nijak složité. Základní informace o majitelích si můžete zjistit pohodlně z domova, ze svého počítače.

Některé informace jsou totiž dostupné na internetu. Najdete tam zejména majitele nemovitosti, adresu a to je asi tak vše, co byste se mohli dozvědět. K dispozici je opravdu jen omezené množství informací, některé jsou dokonce zpoplatněné, což se většině z nás pochopitelně nechce dávat. Na internetových stránkách není možné vyhledávat podle jména majitele. Pokud byste se tedy chtěli dozvědět, jaké majetky vlastní například váš soused, pak byste o nich museli i vědět. Seznam je rozdělen na dva hlavní okruhy, kterými jsou pozemkové parcely a stavební budovy.

Nahlédnout do katastru nemovitostí, do úplné složky nebo si pořídit výpis z katastru může jen majitel nemovitosti, nebo osoba, která je k tomu oprávněná.

Oprávnění lze provést úředně ověřenou plnou mocí a žádost lze podat buď na příslušném katastru, nebo formou písemnou.

 

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Katastr nemovitostí a označen , , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.