Obchodní rejstřík

Zápis o předání staveniště

Stavíte-li rodinný domek, pak je to velká radost. Ovšem podle dnešního zákona si rodinný domek nemůžete postavit vlastními silami nebo s pomocí svých přátel, ale musí tak učinit stavební společnost k tomu oprávněná.

Jakou stavební společnost si pro stavbu svého nového domova vybere, záleží už jen a jen na vás. Při předání stavby je ale pochopitelně nutné udělat hned několik úkonů, který se prostě a jednoduše nevyhnete.

Hlavními účastníky v zápisu o předávní stavby je na jedné straně investor, na té druhé dodavatel stavební práce – stavební společnost.

Jedná se tedy jednoduše řečeno o smlouvu mezi stavebníkem, který vaši stavbu dovede do finálního konce a mezi vámi. Vy poskytujete peníze na stavbu, tím i na vaši budoucnost.

Po provedení všech kompletačních prací se schází investor s dodavatelem práce a na základě všech dostupných informací se řeší případné nedodělky na stavbě. Zápis o předání staveniště tak hájí zejména zájmy investora, který do své budoucí nemovitosti investuje peníze a od toho očekává, že práce, za kterou zaplatil, bude dokončena do samého konce a bude i řádně provedena. Na základě tohoto zápisu pak může investor hájit své zájmy a obhájit i soudně případné nedostatky na stavbě, které nebyly ve finále stavební společností dokončeny.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Katastr nemovitostí a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.