Obchodní rejstřík

Obchodní rejstřík firem

Obchodní rejstřík firem je dostupný nám všem přímo online na internetu. V obchodním rejstříku se můžete dozvědět veškeré informace podle vyhledávání osob, právnických osob, společností apod.

V obchodním rejstříku je vedena každá společnost nebo podnikatel, který svou činnost zahájil. Výjimkou jsou živnostníci, kteří jsou vedeni v živnostenském rejstříku a zde jsou o jejich činnosti vedeny veškeré informace.  Jak už bylo řečeno, do obchodního rejstříku firem musí být každá společnost zapsána. Rozhodně se ale nedá říct, že by to byla procházka růžovým sadem.

Jak na zápis do obchodního rejstříku

Stav společnosti musí odpovídat skutečnému stavu tedy tomu, kde je sídlo společnosti, jací jsou vlastníci společnosti a zapsána musí být dokonce i změna o výši původního vkladu. Pokud tedy ve vaší již vzniklé společnosti nastane jakákoli změna je nutné, aby byla ohlášena a řádně zapsána. Až poté, co je změna zapsána, tak nabývá platnosti. Stejně tak je to se samotným vznikem společnosti.

Společnost vzniká až ve chvíli, kdy je zapsána v obchodním rejstříku, a u notáře jsou sepsány všechny důležité dokumenty. Návrhy na změny ve společnosti nebo vznik společnosti by měli být podány v co možná nejkratší lhůtě od podpisu smluv nebo jiných dokumentů, které nabývají právní moci.

Návrhy na změny do obchodního rejstříku je možné podávat pouze pomocí formuláře, který je pro všechny podnikatele nebo společnosti stejný a na jehož základě je možné zmíněnou skutečnost zapsat.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Obchodní rejstříky a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.