Obchodní rejstřík

Zápis dítěte do občanského průkazu

Možná už jste se setkali s novými typy občanských průkazů, jejichž majiteli už je asi polovina občanů České republiky.

Navzdory praktičnosti, která se týká zejména jejich velikosti z nich ubylo, nebo naopak přibylo několik informací, které dřív byly v občanském průkazu nezbytností. Jedna změna se týká i našich nejmilovanějších. Našich dětí, kteří již od července roku 2011 nemusí být zapsáni v občanských průkazech svých rodičů.

Dítě mám zapsané v platném občanském průkazu

Pokud je váš občanský průkaz platný a vy v něm máte své dítě nebo dokonce děti zapsány, pak nemuseli nic řešit až do června 2012. 26. červnem 2012 totiž skončila platnost zápisu dětí do občanského průkazu, ale jen v případě, že s dětmi budete vycestovávat z republiky. Pokud jsou vaše doklady platné ještě nějaký ten rok, pak nemusíte nic měnit. A jak je to tedy s vycestováním do cizí země s našimi nejmenšími? Každé dítě, musí mít platný cestovní doklad – psa, který mu bude vystaven na patřičném magistrátě. Bez dokladu dítě nemůže vycestovat a to ani v případě, že je vás občanský průkaz platný a jsou tam děti zapsány.

Zápis dítěte už není nutný

Jak už bylo řečeno, zápis dítěte do občanského průkazu už není nutný. Ovšem, jaké dokumenty budete potřebovat pro vyřízení dokladů, i když vašemu dítěti ještě nebylo 15 let a nemůže se prokázat žádným dokladem? Především rodný list a veškeré dokumenty, které se jeho identity týkají. Na rodný list ale nezapomínejte především.

Komentáře jsou uzavřeny.