Obchodní rejstřík

Výpis z obchodního rejstříku

K výpisu z obchodního rejstříku se v dnešní době není nijak složité dostat. Jednak se můžete na stručné informace podívat přímo z vašeho domova na internetu, nebo si informace vyžádat. Žádost není nijak složitá, k jejímu sepsání vám postačí opravdu jen pár minut a vy budete mít informace za chvíli na stole.

Jednou z velmi dostupných míst, kde si přímo o výpis z obchodního rejstříku vyžádat je CzechPoint, který poskytuje tyto výpisy za poplatek. Jediné, co k vydání výpisu musíte mít je identifikační číslo společnosti a pochopitelně oprávnění k tomu, abyste si mohli tyto informace vyžádat.

Rozhodně nečekejte, že vám bude vydán výpis z obchodního rejstříku jakékoli společnosti jen s tím, že víte jedno číslo. Na již zmíněném CzechPointu si můžete vyžádat hned dva různé druhy výpisu z obchodního rejstříku.

  • úplný výpis z obchodního rejstříku – zde jsou veškeré informace o společnosti, které jsou dostupné od doby jejího založení 
  • platný výpis z obchodního rejstříku – informace o společnosti, které jsou platné k aktuálnímu datu (v den, kdy je o výpis žádáno) 

A samozřejmě, jak tomu v dnešní době bývá, tak všechno něco stojí. Samotný výpis vás bude přímo na místě stát 100,- Kč, ale pokud má výpis více stran, pak je každá další strana za 50,- Kč.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Zápisy a výpisy z OR a označen , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.