Obchodní rejstřík

Zápis do obchodního rejstříku

Ještě před tím, než s podnikáním začnete, musíte sepsat smlouvy a jiné dokumenty u notáře. Na základě ověřených podpisů v takových dokumentech, pak můžete společnost zapsat do obchodního rejstříku a začít s předmětem vašeho podnikání.

Návrh na zápis do obchodního rejstříku podávají jednatelé uzavřené společnosti – pokud je jich více, pak žádost podávají všichni bez ohledu na jejich počet nebo podíl ve společnosti. Návrh je podáván pomocí speciálního formuláře, který je platný pro všechny společnosti s ručením omezeným.

  • elektronickou žádostí 
  • písemnou žádostí 

Společnost můžete do rejstříku zapsat pohodlně z domova poté, co bezchybně vyplníte formulář na internetu. Ten zašlete k příslušnému rejstříkovému soudu společně s dalšími originálními dokumenty a vaše práce je v zásadě vykonána. Je to cesta samozřejmě jednoduchá, ale osobní návštěvou úřadu rozhodně nic nezkazíte.

Nejen, že žádost můžete vyplnit přímo na místě, ale budete tak mít jistotu, že všechno proběhlo tak, jak proběhnout má, že vám nechybí žádné dokumenty a vy už nebudete muset zápis dále řešit. Společnost bude v obchodním rejstříku zapsána ve chvíli, kdy žádost přijde v platnost a ve chvíli, kdy ji podají všichni jednatelé společnosti, která má být zapsána. O všech dokumentech se můžete informovat přímo u notáře, u kterého budete smlouvy podepisovat a tak i společnost zakládat.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Zápisy a výpisy z OR a označen , , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.